آموزش نحوه سفارش و ثبت دامنه ملی (ir.)

آموزش ثبت دامنه ملی (IR.):
در اولین قدم، در صورتی که شناسه نیک هندل در سایت nic.ir ندارید نسبت به ساخت شناسه جدید از نوع حقیقی یا حقوقی از لینک روبرو: www.nic.ir/Create_New_Handle اقدام نمایید. (شناسه از نوع محدود ایجاد نکنید).
در صورتی که از قبل شناسه نیک هندل دارید ابتدا اگر در سبد خرید nic.ir درخواست ثبت و یا تمدید دامنه ثبت کرده‌اید آن درخواست را حذف کرده و سپس طبق آموزش زیر، رابطه‌های مجاز را در حساب کاربری خود بر روی گزینه "همه" تنظیم کنید.
حال برای ثبت دامنه خود وارد آدرس روبرو شوید و سفارش خود را ثبت نمایید: www.inetworkweb.com/my/cart.php?a=add&domain=register
حین سفارش شناسه نیک هندل خود را به عنوان مالک دامنه در فیلد "ایمیل یا شناسه شما در ایرنیک" وارد کنید و به مرحله بعدی بروید و در پایان پس از پرداخت صورتحساب، دامنه شما ثبت خواهد شد.
 

آموزش تمدید دامنه ملی:
جهت تمدید دامنه ملی خود می‌بایست رابط مالی دامنه را بر روی شناسه fa482-irnic تنظیم کنید و سپس از حساب کاربری خود در سایت ما نسبت به تمدید دامنه اقدام نمایید. همچنین رابطه‌های مجاز را مطابق آموزش زیر روی گزینه "همه" تنظیم نمایید.


آموزش انتقال دامنه ملی به زیر مجموعه ما:
جهت انتقال دامنه ملی خود می‌بایست رابط مالی دامنه را بر روی شناسه fa482-irnic تنظیم کنید و سپس از پرتال کاربری نسبت به ثبت سفارش انتقال دامنه اقدام نمایید. همچنین رابطه‌های مجاز را مطابق آموزش زیر روی گزینه "همه" تنظیم نمایید.

 

نحوه تنظیم رابطه‌های مجاز:
توجه داشته باشید در صورتیکه از قبل در سامانه nic.ir دارای شناسه نیک هندل بوده‌اید می‌بایست مراحل زیر را حتما قبل از ثبت/تمدید/انتقال دامنه انجام دهید:

1. ابتدا از سامانه nic.ir وارد حساب کاربری خود شوید و سپس از منوهای بالا، گزینه "شناسه" و سپس گزینه "مشخصه‌های شناسه" را کلیک نمایید.
2. در صفحه باز شده، بر روی دکمه "مدیریت رابطه‌های مجاز" کلیک کنید و مطابق با تصویر زیر، صاحب امتیاز، رابط اداری، رابط فنی و رابط مالی را بر روی گزینه "همه" تنظیم نمایید و بر روی دکمه اعمال کلیک کنید.
3. با انجام اینکار ما قادر هستیم دامنه شما را در نیک هندل شما ثبت نماییم.
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

دامنه یا Domain چیست؟

دامنه در حقيقت نام وب سايت شما مي باشد كه از دو قسمت نام و پسوند تشكيل شده است. پسوندهاي بين...

چه کسی مالک دامنه ای است که من ثبت کردم؟

قطعا شما به عنوان مالک دامنه و کلیه سرویسهای سفارش داده شده که در کنترل پانل خود در شبکه جهانی...

Name Server یا نام سرور چیست؟

Name Server یا NS آدرس سروری است که در اینترنت جهت میزبانی سایتها تعریف شده است. به عبارت دیگر...

تعريف يک دامنه بصورت Forward به چه معناست؟

شما با استفاده از این سرویس می توانید با خرید یک هاست (میزبانی وب) دو و یا چندین دامنه را به آن...

مسدود شدن دامنه در صورت عدم کلیک بر روی لینک وریفای

پس از اینکه دامنه ای ثبت میکنید، یک لینک تائیدیه (Verify) به ایمیل شما ارسال میشود که معمولا به...